Wystrój wnętrz

Dom

Rady, z wykorzystaniem których Twoja sypialnia stanie się większa

Rady, z wykorzystaniem których Twoja sypialnia stanie się większa

Twoja alkowa może stać się twym ulubionym pokojem w domu wystarczy kilka łatwych pomysłów, dających wrażenie większej przestrzeni - nawet gdy twój obecny pokój jest nieco przepełniony. Odmień swoje miejsce do spania w przestrzeń, o którym zawsze marzyłeś, z wykorzystaniem tych oszczędzających miejsce pomysłów.

Dodaj wielofunkcyjny stolik nocny
Zmień swój malutki stolik nocny, który pasuje wyłącznie do lampki na małe komódki po dwóch stronach łóżka. Będą one tworzyły coś więcej aniżeli miejsce na lampkę do czytania, zegarek, okulary i telefon komórkowy, ale możesz dodatkowo skorzystać z małych szufladek na skarpety, bieliznę, krawaty, badź swetry, dzięki temu zdołasz zminimalizować wielkość komody i zaprowadzić porządek w szafie. Powieś lustra za lampkami nocnymi, aby stworzyć iluzję przestrzeni, przez odbicie światła i rozświetlenie przestrzeni.

Idź pod łóżko
Bałagan to nieprzyjaciel otwartych przestrzeni, więc zorganizuj parę długich, zakrywanych pudełek do przechowywania pod łóżkiem butów, odzieży, bądź innych nie używanych na codzień rzeczy. Ukryj je i zapomnij o nich, póki nie będziesz musiał ich wyjąć - i naraz są łatwo dostępne, jednakże nie przeszkadzają.

Skorzystaj z szaf w mieszkaniu
W wielu przypadkach szafy w holu oraz przedpokoju to szczególnie niezagospodarowane pomieszczenia. Za płaszczami czy kurtkami ukrywaj sporadycznie używane suknie i garnitury w wiszących torbach na odzież. To miejsce do przechowywania formalnych sukienek, smokingów, garniturów na rozmowy kwalifikacyjne - wszystko, czego nie używasz częściej niż raz czy dwa razy w roku.

Wybierz takie same lub pokrewne kolory
Prostą wizualną sztuczką powiększającą pomieszczenie jest dostosowanie zasłon do koloru ścian które jednocześnie podkreślają meble. Jeśli masz małe akcenty, jak na przykład krzesła, ramy czy też lampy, znajdź kolor farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy bądź bardziej metaliczny i pokryj je, aby współbrzmiały. Na przykład krzesło podkreślone w kolorze różanego złota łagodnie uderzy o ciepłe karmelowe ściany i okna.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl