Pozostałe tematy

Inne

Jakie są walory posiadania kosza na brudne pieluchy?

Jakie są walory posiadania kosza na brudne pieluchy?

Na ogół w czasie spodziewania się narodzin dziecka zwykle zaczynają się intensywne prace nad skompletowaniem wyprawki noworodka. Niekiedy jest to rozciągnięty na etapy szereg wielu zakupów, wszystkie zakupy są konkretnie rozpatrywane pod względem przydatności. Okazuje się również, iż wyprawkę nabywa się w ostatniej chwili. Są to zakupy szybkie, nie ma czasu na głębokie rozmyślania, czy porównania. Nie trudno wobec tego o zakup nie spełniający oczekiwań albo przeoczenie jakiegoś istotnego składnika wyprawki. Wobec tego nadmienimy tu o istotnym składniku wyprawki noworodka - koszu na brudne pieluchy

Bezzapachowa utylizacja pieluch

Kosz na brudne pieluchy powstał z myślą o asekurowaniu przed nieprzyjemnymi zapachami z zużytego pampersa. Wkładanie zużytych pieluch do przeciętnego kosza nie daje rezultatu, bowiem nie jest on zazwyczaj szczelny. Kosze na brudne pieluchy zwykle charakteryzują się systemem chroniącym przed rozprzestrzenianiem się brzydkich zapachów i bakterii. Wewnątrz znajdują się odpowiednie wkłady, które wyrzuca się po wypełnieniu kosza na brudne pieluchy. Wkłady najsolidniejszych koszy na brudne pieluchy mają dużo specjalnych zalet. Są nie tylko szczelnie zamykane, ale także charakteryzuje je antybakteryjna, niezwykle szczelna warstwa. Co więcej podlegają recyklingowi, tym samym również pozostają w harmonii z ekologią. Taki wysokiej jakości kosz na brudne pieluchy może być umieszczony w pokoju noworodka, w toalecie czy w innym pomieszczeniu. Nie rozchodzą się z niego jakiekolwiek nieprzyjemne zapachy. Oprócz tego pierwszorzędny kosz na brudne pieluchy posiada łatwy system obsługi bez używania rąk. To nadzwyczaj przydatne rozwiązanie. Przewijanie bobasa tym samym jest nie tylko przyjemniejsze, ale również bardziej sterylne.

Który pojemnik na brudne pieluchy kupić?

W czasie wyboru kosza na brudne pieluchy wypadałoby wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych właściwości. Na początku trzeba zastanowić się, który rozmiar kosza na brudne pieluchy będzie przydatny. Przy zajmowaniu się niemowlęciem brak jest czasu na ciągłe opróżnianie pojemnika na pieluchy. Powinno się zainwestować w większy pojemnik, który estetycznym wyglądem wkomponuje się w wyposażenie pokoju, czy łazienki. Niezwykle praktyczny i uniwersalny pojemnik na brudne pieluchy ma pojemność 26l. Może on pomieścić ok. 40 sztuk brudnych pieluch. Z uwagi na dużą szczelność opróżnianie pojemnika nie musi być bardzo częste. Wobec tego przy wyborze kosza na brudne pieluchy warto zwrócić uwagę na system szczelności przed brzydkimi zapachami. Kosze na brudne pieluchy Korbell posiadają potrójny system uszczelniający. Kompletnie więc strzegą przed ulatnianiem się nieprzyjemnych zapachów i zarazków. Oprócz tego mają specjalny mechanizm, który uniemożliwia dostanie się do wewnątrz przez malucha. Poza tym kosze na brudne pieluchy są proste w użytkowaniu, posiadają pedał do otwierania klapy nogą. Są więc praktyczne i wygodne. Jeżeli zastanawiamy się też, jaki kosz na brudne pieluchy mamy nabyć, wskazane jest przeanalizować oszczędne użycie wkładów. W systemie pojemników na pieluchy Korbell wykorzystuje się wymienialne ekologiczne wkłady. Odcina się wymagany wymiar w zależności od potrzeb, bez konieczności trwonienia nazbyt dużej części folii. Te biodegradowalne wkłady okazują się więc także niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem. Podczas wyboru dobrego kosza na pieluchy to podobnie bardzo ważna sprawa jak ergonomia używania, bądź ochrona przed zapachami i bakteriami. Należałoby wobec tego nabyć taki model kosza, który spełni wszystkie wspomniane oczekiwania.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl