Pozostałe tematy

Inne

Sitte.pl wspiera kampanię „przeMoc w rodzinie”

Sitte.pl wspiera kampanię „przeMoc w rodzinie”

Przemoc w rodzinie. Do niedawna zagadnienie, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Konsternacja, brak zrozumienia, egoizm bądź rozumowanie schematami. Lepiej jest zamykać oczy na istniejące problemy, w szczególności, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest tematem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są na wskroś zakorzenione w często związanych ze sobą uwarunkowaniach ekonomicznych, psychologicznych, lub kulturowych. Bagatelizowanie przemocy w rodzinie, niedostatek czynnego wsparcia ze strony społeczeństwa powoduje, że problem stale się zwiększa i wywołuje nieodwracalne krzywdy.To w związku z tym Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” rozpoczęło projekt „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko zwraca uwagę na obecność problemu przemocy w rodzinie, ale głównie wskazuje drogę szukania pomocy dla rodzin dotkniętych przemocą.

Akcja „przeMoc w rodzinie” ma swój przejaw w szczególności w spotach telewizyjnych wypuszczanych w TVN. Dodatkowo włączony został dodatkowy numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 i czat online działający od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Bezpłatnej pomocy i porady osobom poszkodowanym udzielają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy a także doradcy zawodowi. Można również zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” adresowany jest przede wszystkim do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Lecz ma on także za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na to niszczycielskie zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego sygnału ręką „Pomóż mi”, który jest dyskretnym znakiem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to w wielu przypadkach jedyny droga wzywania o pomoc, jaki ofiara przemocy w ogóle może przekazać. Osoba, która jest obserwatorem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób ukradkowy szczególnie dla sprawcy przemocy, poinformować policję o tym zdarzeniu. Szybka i zdecydowana odzew może uratować komuś zdrowie lub nawet życie. „Dowiedz się, działaj” głosi slogan projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udziela pełnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze czynny udział w upowszechnianiu tej inicjatywy.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl