Informatyka

Wiedza

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe

Robimy coraz więcej transakcji w internecie. Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na założenie witryny www, dlatego, że może takim oto sposobem dotrzeć do większej grupy odbiorców. Z kolei my sami będziemy mogli robić zakupy sprawniej i bez wychodzenia z swojego miejsca zamieszkania. Jest natomiast grupa produktów, które nadal wolimy nabywać tradycyjnie. Taką jedną z grup są ubrania. Jednak czy kupowanie odzieży przez internet nie jest o wiele opłacalne?

Dużą obawą wśród klientów bywa to, że zamówiony wyrób będzie w za małym rozmiarze albo taki, który niestety nie będzie dobrze na nas pasować. Częstokroć tuż przed włożeniem danej rzeczy zdaje nam się ona odpowiednia, a po przymierzeniu nie jesteśmy już zachwyceni z tego jak wyglądamy. Należy natomiast wiedzieć, iż kupując ubrania w sklepach online, będziemy mogli je odesłać w ciągu 2 tygodni. Często zwrot ubrań jest darmowy. Umożliwia to spokoje włożenie np. koszuli w domu a także wysłanie jej albo wymienienie na inny rozmiar, w momencie gdy okaże się za duża lub za mała.Ubrania, które można kupić online, zazwyczaj są tańsze od tych w sklepie stacjonarnym. Dzieje się tak dlatego, że takie rozwiązanie generuje dużo mniej kosztów. Właściciel witryny, musi opłacić mniejszą ilość pracowników, najczęściej nie musi płacić za lokal, niższe są także rachunki za wodę, ogrzewanie, prąd i tak dalej.

Zdecydowanie większy jest również asortyment. Możemy sobie wybierać spośród sporej ilości propozycji, wynajdowanie ciuchów jest bardziej komfortowe oraz sprawniejsze, aniżeli w tradycyjnym sklepie. Nie trzeba się również przejmować, że ktoś zwinie nam jakąś rzecz sprzed nosa. Jeśli zauważymy, iż brak jest określonego towaru, możemy włączyć powiadomienie, które bęzie nam przesłane na skrzynkę email, gdy towar pojawi się w sklepie po raz kolejny.Takim jednym z problemów dla kontrahenta często może być kwota dostawy. Czasami przewyższa wysokość danego produktu. Mnóstwo sklepów internetowych proponuje jednakże darmową dostawę powyżej danej sumy, a czasami jest ona bezpłatna dla każdego zamówienia. Posiadamy też opcję wyboru dostawy przesyłki. Cena odbioru przesyłki w określonym punkcie przykładowo w ruchu, wynosi mniej więcej 6 pln. Najwięcej wyniesie nas dostarczenie pod same drzwi poprzez kuriera, około 10-12 zł.

Rzetelne sklepy ecommerce regularnie powiadamiają nas o statusie naszego zamówienia. Dostawa zajmuje faktycznie mało czasu, otrzymanie paczki po paru dniach to w teraźniejszych czasach mało spotykane. Zwykle już po dwóch dniach możemy radować się nowymi spodenkami albo kurtką.

Warto rozważyć, czy nie rozpocząć kupować ubrań przez globalną sieć. Pozwoli to na sprawniejsze i komfortowe zakupy, a także zaoszczędzenie naszego czasu i gotówki.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl