Nauka

Wiedza

Lato perfekcyjny czas na aktywną zabawę z dzieckiem

Lato perfekcyjny czas na aktywną zabawę z dzieckiem

Latem możemy bawić się znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością piękna pogoda i wyższe temperatury zachęcają do zabaw w plenerze. Znacząca większość dzieci woli energiczne zabawy ruchowe poza domem. Beztroski czas spędzony na w ogródku lub w lesie, trening zręczności i integracji sensorycznej to na pewno znaczące korzyści letnich aktywności. Tymczasem dzieci nie lubią się nużyć, wskazane jest inicjować różnorodne zabawy, aby inspirować je do ruchu. Trzeba więc skorzystać z przyjemnej pogody, a jeśli nie znalazłeś pomysłu na to, w jaki sposób spędzać czas z dzieckiem w lecie, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Złap mnie!

Czy ktoś jeszcze pamięta berka z czasu dzieciństwa? To wiecznie jest priorytet wśród zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci ubóstwiają gonitwy. To nie wyłącznie ogromna frajda, ale również trening ogólnokondycyjny. Ćwiczone są mięśnie nóg, rozwija się postawa, koordynacja ruchowa i zwinność. Naturalnie rodzic na ogół pozwala się schwytać, ale najważniejszy jest śmiech i beztroskie okrzyki. Tradycyjnego berka warto nieznacznie wzbogacić. Pierwszego dnia przekazujemy fanty w formie czapeczki czy chustki, natomiast kolejnego zabawmy się w słup soli. Następnie powinno się zaprosić do Baba Jaga patrzy. Zaś w kolejnych dniach podpowiedzmy, iż ścigamy się podskakując, niczym żabka, czy też galopując i parskając, jak koń. Dzieci mają niezwykle mocno zaakcentowane poczucie konkurencji, w związku z tym bieg do mety to następna wspaniała propozycja.

Zabawy z piłką

Maluchy ubóstwiają gry w piłkę. Może to być tradycyjne podrzucanie i łapanie. Ale należałoby również zaoferować rzucanie do celu. Ustawmy koszyk w bliskiej odległości bądź rozłóżmy krąg z wstążki lub paska. Maluch ćwiczy wtedy nie wyłącznie mięśnie, ale też polepsza precyzję i skupienie. Piłkę można też kopać do bramki tradycyjnie nogą albo turlać po ziemi wykorzystując do tego kij lub szpadelek. Można też umieścić piłkę pomiędzy kolanami czy pod pachą. Podczas gier z piłką u malucha rozwija się również koordynacja ruchowa. Na dodatek organizując slalom z kręgli albo innych rzeczy możemy spotęgować ów proces.

Trasa z przeszkodami

Jeśli twój brzdąc niesłychanie prędko się nuży rutynową zabawą, zorganizuj mu różnorodny tor przeszkód. Atrakcyjność takiej frajdy właśnie polega na tym, że rodzic może zagospodarować wszystko, co ma. Rozstawia się rozmaite przeszkody i aranżuje obszar do ich pokonywania. Dlatego też warto wykorzystać rowerek czy gumowego skoczka, którego tak ubóstwiają dzieci. Wystarczy, że postawi się metę na końcu trasy. Dmuchany skoczek Hoppimals nadają się do tej zabawy idealnie. Są miękkie i odporne, a w dodatku nadzwyczaj bezpieczne. Dziecko może pokonać wycinek trasy biegnąc, fragment skacząc na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzaka. na końcu przypomnijmy, że oprócz uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, powinno się na okres zabawy zaopatrzyć się w wodę niegazowaną do picia, czapkę na głowę i krem z filtrem.

Dmuchany skoczek Hoppimals

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl