Nauka

Wiedza

Podstawowe akcesoria dla motocyklisty

Podstawowe akcesoria dla motocyklisty

Na ogół wiosna jest idealnym okresem na odkrycie swojej miłości do motocykli. Jakkolwiek piękne okoliczności natury nie stanowią głównego powodu do tego, by wsiąść na motor, zdecydowanie to właściwy moment, żeby dobrze poczuć maszynę i przyswoić wszelkie reguły bezpieczeństwa. Bez wątpienia jazda motocyklem daje przyjemne wrażenie wolności, jednakowoż wymaga określonego przygotowania oraz wyposażenia. Szczególnie każdy początkujący motocyklista ma obowiązek zaznajomić się z listą niezbędnych akcesoriów, które są konieczne dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy motocyklem, tak samo w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Korzystanie z odpowiednio dostosowanego kasku motocyklowego z homologacją jest podstawą, którą charakteryzuje nie wyłącznie racjonalne myślenie, ale szczególnie przepisy ruchu drogowego. Dzisiaj istnieje mnóstwo typów kasków, których właściwości i zastosowanie zależą zasadniczo od stylu jazdy. Inny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odmienny do poruszania się większym motocyklem. Są również kaski przeznaczone na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista najczęściej zaopatruje się w kask integralny, który z powodu swojej wszechstronnej, pełnej konstrukcji zapewni wygodę i ochronę głowy zarówno w trakcie jazdy w mieście, jak i na bardziej skomplikowanych, trudniejszych trasach. Trzeba kupować tylko takie kaski, które mają symbol certyfikowanej homologacji. Znaczy to, iż dopełniają określone normy bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na drogach europejskich.

Odzież motocyklowa

Odzież motocyklisty składa się z paru elementów. Po pierwsze trzeba zaopatrzyć się w kurtkę motocyklową. Na ogół wybór pada na tradycyjną, kultową, jednakże trwałą i odporną na rozdarcia kurtkę skórzaną na motocykl. Aktualnie dostępne są również tekstylne kurtki motocyklowe, które też charakteryzuje wysoka jakość. Wybierane są zazwyczaj z uwagi na swoją lekkość, wodoszczelność i trwałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, nieważne do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, powinien być wyposażony w specjalne ochraniacze.
Prócz kurtki trzeba wyekwipować się w spodnie na motor. Można wybraćjeansy motocyklowe bądź modele z innych trwałych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe także winny być zaopatrzone w protektory.
Właściwe buty motocyklowe są niezbędne. Muszą stabilizować i zabezpieczać stopy. W takim razie trzeba wybierać tylko te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to prawdopodobnie najczęściej nabywany element ubioru motocyklisty. Dobrze jest mieć kilka par, które można zmieniać w zależności od pory roku i stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z odpowiednimi ochraniaczami niewątpliwie stanowią podstawę wyposażenia i powinny być na liście podstawowych zakupów początkującego motocyklisty.
Należy również pamiętać o pozostałych elementach stroju na motocykl. Można zaopatrzyć się w kombinezon motocyklowy, bluzy na motor, oraz rozważyć kupno kominiarki pod kask. Powinno się niemniej jednak pamiętać, ażeby wszystkie części odzieży motocyklowej były nie tylko solidnej jakości, lecz też zabezpieczały motocyklistę przed prawdopodobnymi otarciami, czy skaleczeniami podczas upadku.

Pomocne akcesoria na motocykl

Początkujący motocyklista winien nade wszystko skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Natomiast bez wątpienia każdy, kto wybiera się poza miasto, bądź na nieznane trasy powinien zaopatrzyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia stworzone specjalnie z myślą o potrzebach motocyklisty, toteż są niezawodne i wygodne w użytkowaniu. Natomiast interkom montowany w kasku zagwarantuje motocykliście łączność z innym jeźdźcem, a także pozwoli na odsłuchiwanie wskazówek z nawigacji.

Trzeba jednak pamiętać, iż podstawą każdego motocyklisty powinna być zapobiegliwość i rozsądek. Jazda motocyklem wiąże się z wysokim niebezpieczeństwem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, lecz także z uwagi na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi dbać sam motocyklista. Resztę przydatnych akcesoriów motocyklowych można zakupić w doskonale wyposażonym sklepie dla motocyklistów. Warto jednak sięgnąć po asortyment najwyższej jakości. Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo. Najwyższą jakość z reguły mogą zapewnić tylko wypróbowani i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Dlatego w LibertyMotoStore dostępna jest wybrana oferta kasków motocyklowych, odzieży motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Wyłącznie najwyższa jakość materiałów i wykonania poświadczona certyfikatami może zagwarantować odpowiednie zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl