Nauka

Wiedza

Szwecja dla ciekawych: Gamla Uppsala

Szwecja dla ciekawych: Gamla Uppsala

Wycieczki do krajów skandynawskich od paru lat są bardzo ochoczo wybieranym rozwiązaniem. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Wyjaśnienie jest proste - Skandynawia to wspaniałe atrakcje, niepowtarzalny świat natury i moc ciekawych budowli.

Jednym z tych państw północnej Europy, którymi z pewnością powinno się się dokładniej przyjrzeć, znajduje się Szwecja. Państwo to ma się czym poszczycić, a poważne biura podróży już wiele lat temu doceniły turystyczne atuty tego państwa. Jednym z piękniejszych miejsc, którymi może oczarować turystów Szwecja, jest miasto znany pod nazwą Uppsala. To bardzo znaczący dla szwedzkiej nauki ośrodek akademicki, na obszarze którego można zobaczyć sporo interesujących obiektów o znacznej wartości historycznej. Dla miłośników przeszłości najciekawszym punktem w programie niejednej wycieczki po tej części Szwecji będzie jednakże nie właściwe centrum Uppsali, a wiekowa osada pogańska, leżąca kilku kilometrów od współczesnego miasta. Gamla Uppsala to unikalne miejsce. Istniejąca już w VI wieku, kojarzona jest z krwawymi ofiarami, jakie składano tutaj dawnym bóstwom.

Dziś Gamla Uppsala to przede wszystkim takie atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z cenniejszych pamiątek z dawnych czasów oraz jedna z najbardziej oryginalnych atrakcji historycznych, z jakimi można się spotkać podczas wycieczki po okolicy Uppsali.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl