Nieruchomości, wystrój wnętrz

Dom

Jesienne sprzątanie

Jesienne sprzątanie

Jesienne porządki to z pewnością obowiązkowa pozycja w kalendarzu. Porządek to nie jedynie sposób na utrzymanie czystości, lecz też troszczenie się o miłą aurę. Bez wątpienia wiele osób nie lubi porządków, lecz w gruncie rzeczy o wiele przytulniej jest zasiąść w zaciszu jesiennym wieczorem, jeżeli wszystko dookoła jest estetyczne.

Warto jesienne rutynowe czynności powtarzać każdego roku. Uporządkowany dom zostanie doskonale przygotowany do zimowej pory, natomiast my ułatwimy sobie dalsze wysiłki połączone z gonitwą wokół świąt. Jakim sposobem sfinalizować sprzątanie jesienne, aby prace prowadzone były w miarę przyjemnie i prędko? Jak zacząć? Zastanówmy się, jak dać sobie radę z jesiennymi porządkami?.

Porządki jesienne - okna

Mycie okien to niezwykle znaczący fragment jesiennych porządków. W trakcie lata ewidentnie nagromadziło się dużo kurzu. W dodatku gdy jest upalnie, szyby są zanieczyszczane przez rozmaite owady. Nadchodzący chłód bez wątpliwości będzie zawadzał w późniejszym dokładnym umyciu okien. Zacznij od framug, a później zastosuj płynu do szyb. Dobrze wyszoruj wszystkie zakamarki. Za jednym zamachem zabierz się za pranie firanek. Do pralki powinno się włożyć środek wybielający, ażeby odświeżyć białą barwę firanek. Nie zapomnij o umyciu parapetów. Jeżeli posiadasz dom, to musisz liczyć się dodatkowo z myciem fasady i chodników. Świetnie się tu sprawdzają myjki ciśnieniowe. Jeżeli nie posiadasz takiego sprzętu zastosuj mopa czy szorstkiej drucianej szczotki. Zwróć także uwagę na drzwi frontowe a także furtkę. Przeważnie w dziurach zbiera się piach i błoto przyniesione wraz z letnim powiewem.

Czas na jesienne sprzątanie w pomieszczeniach

Przeważnie na przełomie lata i jesieni wymieniamy odzież na cieplejszą. Nastał właściwy czas na porządek w szafach. Przeznacz jeden dzień na określone pomieszczenie. Na koniec przeznacz kuchnię i łazienkę. Jeśli posiadasz spiżarkę, wskazane jest na nią spojrzeć, poukładać słoiki oraz poświęcić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij też w sypialniach przewietrzyć wszystkich materacy a także wyczyścić dywanów. W łazience umyj starannie kafelki. Możesz zrobić to przy użyciu mopa czy też szmaty nałożonej na szczotkę. Zwróć uwagę, żeby sumiennie doszorować spoiny. W czasie zimy rzadko otwieramy okna, jest mniej przewiewnie. W łazience góruje wilgotność. Osiadły w fugach kurz stanie się pożywką dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach starannie wyczyść wszystkie klosze lamp. Dla posiadaczy mebli ogrodowych to także termin na umycie oraz zabezpieczenie foteli i siedzisk. Jeśli troskliwiej zadbamy o umeblowanie zewnętrzne, tym oszczędniej wkroczymy w kolejny sezon wiosenny. Przeważnie po okresie grillowym też sprzątamy dokładniej grille i paleniska. Opisanych czynności jest co niemiara, pomimo tego powinno się je po kolei zamierzyć i zrealizować. By uprzyjemnić sobie czas porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki albo audycji, czy też śpiewać.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl