Wystrój wnętrz

Dom

Jak dbać o pościel z bawełny?

Jak dbać o pościel z bawełny?

Pościel bawełniana to bardzo dobry wybór, który sprawdzi się idealnie w każdej sypialni. Niemniej jednak żeby móc całkowicie korzystać z jej walorów, a w związku z tym znacząco przeciągnąć jej zdatność do użytkowania i zachować komfort snu, warto szczególnie mieć na uwadze, jak poprawnie o nią dbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak często trzeba prać wykonaną z bawełny pościel. W tym przypadku nie istnieje żadna reguła mówiąca o tym, z jaką częstotliwością powinno się wykonywać tą czynność - uwarunkowane jest to po prostu od subiektywnych potrzeb użytkownika. Dla zagwarantowania komfortowego uczucia w czasie snu warto zmieniać pościel nie rzadziej niż raz na miesiąc, a jeszcze częściej w czasie upalnych dni, kiedy ludzie pocą się znacznie intensywnej. Ilość prania wskazane jest zwiększyć też w sytuacji choroby.

Podczas prania wykonanej z bawełny pościeli powinno się pamiętać o tym, by nie umieszczać z nią w pralce elementów utworzonych z innych typów tekstylnych materiałów. Do tego bawełniana pościel w pralce potrzebuje nieco więcej miejsca, zatem nie należy nazbyt wiele zarazem ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się do końca, a co za tym idzie, wymagane będzie nastawienie kolejnego cyklu prania. W przypadku pościeli wyjątkowo mocno ubrudzonej warto zostawić ją na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania pościeli wykonanej z bawełny znaczące jest też zachowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z informacjami umieszczonymi na metce. To zawsze najbardziej wiarygodna informacja, którą trzeba mieć na względzie podczas prania. Warto też pamiętać o tym, iż bawełna to popularny materiał występujący w rozmaitych formach, tym samym nie istnieje jedna wytyczna o zasadach prania pościeli z bawełny.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl