Wystrój wnętrz

Dom

Nowoczesna balustrada - styl i bezpieczeństwo

Nowoczesna balustrada - styl i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas minione lata były dość trudne. Jednakże okazało się, że Polacy są mimo to dalekowzrocznym i przedsiębiorczym narodem. Otóż zmienność na rynku ekonomicznym, niekorzystne oferty lokat bankowych i racjonalne myślenie o zabezpieczeniu się na przyszłość sprawiły, że w branży budowlanej nastąpił następny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków bytowych, ale również konieczną i zyskowną inwestycją.

Aktualnie większość inwestycji zainicjowanych w minionych dwóch latach, jest w tej chwili w fazie finalnego wykańczania. Niektórzy rozmyślają już o komplecie dokumentów, które należy pokazać w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu zważa się również aspekt bezpieczeństwa korzystania schodów, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz odpowiednie przepisy unijne charakteryzują zasadność zamocowania balustrady w przypadku, kiedy bieg schodów o wysokości więcej niż 0,5 metra nie jest obudowany z obu stron ścianą. Warunek zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się w podobny sposób w przypadku antresoli, balkonów, loggi i tarasów.

Aktualnie branża architektury wnętrz jest naprawdę prężna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem dostosować design schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z alternatywami zamontowania atrakcyjnej wizualnie i komfortowej balustrady. W współczesnych projektach dominują przede wszystkim elementy wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w przypadku odniesienia się do stylistyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Ażeby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko rolę zabezpieczającą, ale również była gustownym elementem podkreślającym charakter wnętrza powinno się wyselekcjonować porządne i odporne materiały. Barierka skonstruowana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając także profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki powinno się zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wtedy będziemy mieli pełne przekonanie, że balustrada schodowa będzie nie tylko niezniszczalna, ale i bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Obecnie na rynku dostępnych jest dużo rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź lubteż kompletny system, który obejmuje wszystkie niezbędne składniki balustrady. Zakup kompletnego, gotowego systemu montażu balustrady jest możliwością perfekcyjną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada niezwyczajnie atrakcyjnie. Ten właściwość jest wyjątkowo wart podkreślenia, kiedy wykańczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Wskazane jest w takim razie poszukać takiej propozycji na rynku, która zaproponuje właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w w intrnecie, gdzie prezentowany jest rozległy wybór balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl. Wszelkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak również kompletne zestawy montowania balustrad są wykonane z surowców najwyższej jakości i spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą w związku z tym być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w domach mieszkalnych, ale nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto tym samym rozważyć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, bo otwierają przed nami możliwości swobodnej, dopasowanej do naszego stylu i portfela aranżacji naszego wnętrza.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl