Turystyka, sport, kultura, zdrowie i uroda, hobby, kulinaria, motoryzacja

Wolny czas

Droga do zrównoważonego życia i zadowolenia w szybkim Świecie

Droga do zrównoważonego życia i zadowolenia w szybkim Świecie

W współczesnym zagonionym i obfitującym w mnóstwo dekoncentracji świecie, rutyna uważności stała się ogromnie wartościowym sposobem dla wielu ludzi. Uważność, znana także jako mindfulness, to kunszt istnienia zupełnie obecnym i świadomym w danym momencie. Jest to umiejętność, jaka daje nam możliwość zatrzymania się, zajrzenia wewnątrz siebie i radowaniasię z każdej rzeczywistości.

Z jakiego powodu uważność jest tak znacząca? Na początek dopomaga nam odzyskać równowagę w nawale rutynowych zadań i nerwowych spraw. Przez wprawę uważności zdołamy nauczyć się radzenia sobie z negatywnymi koncepcjami i emocjami, oraz upodobać sobie małe, codzienne uciechy. Stanowi to też wydajne narzędzie w redukcji stresu i poprawie ogólnego stanu ducha.

Walory płynące z doświadczenia uważności są mnogie. Statystyki uzasadniają, iż częste ćwiczenie uważności może wesprzeć w poprawie koncentracji, zmniejszeniu symptomów nerwicy i melancholii, powiększeniu wytrzymałości na napięcie jak również pokrzepieniu relacji międzyludzkich. Mindfulness uczy nas o tolerancji tego, co jest, bez taksowania i protestu. Zapewnia nam sposobność pogrążenia się w chwili bieżącej, czucia przyjemności ze powszednich zadań i doceniania piękna w otaczajacej rzeczywistości.

W jaki sposób rozpocząć praktykę mindfullness? Można przytoczyć dużo różnorodnych technik i podejść do uważności, ale najlepszym wyjściem jest cykliczność i ułożenie miejsca w naszym powszednim egzystowaniu na tę rutynę. Powinniśmy ruszyć od prostych ćwiczeń takich jak skupienie się na oddechu, racjonalne jedzenie czy przechadzki z całkowitą atencją. Są również dostępne aplikacje mobilne oraz zawartości online, które są w stanie podtrzymać w rozpoczęciu praktyki uważności.

Znakomicie, by było, że świadomość chwili będzie naszym codziennym kierownikiem, wiodącym nas przez nasze życie. Niech nasza praktyka uważności doprowadzi do głębszej samoświadomości, afirmacji i stosunku do siebie i pozostałych ludzi . Zawierz procesowi i ofiaruj sobie moment na eksplorację. Nie zapominaj, iż uważność to podróż, a nie meta. Znaczące jest pozostanie wytrwałym i dobrodusznym dla siebie w czasie praktyki.

Za pośrednictwem praktyki mindfullness jesteśmy w stanie odkryć spokój, przyjemność i pełnię w naszym energicznym życiu. Zapraszamy Cię do rozpoczęcia swojej przygody z uważnością już dzisiaj i do ujawnienia, jak ta praktyka może dostarczyć zbawienne metamorfozy w Twoim egzystowaniu.

Bądź obecny, pozostań świadomy, bądź uważny i afirmuj urok i balans, jakie wypływają z tego sposobu bycia.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl