Turystyka, sport, kultura, zdrowie i uroda, hobby, kulinaria, motoryzacja

Wolny czas

Pomysły na wiosenny wypoczynek

Pomysły na wiosenny wypoczynek

Wiosenna pora to idealny czas na relaks. Aura nastraja pozytywnie, a jeszcze milsze temperatury powodują, że świat wokół staje się wielokolorowy. Szcęśliwcy, którzy mogą skorzystać z wolnych dni, wyruszają w świat do kurortów polskich lub zagranicznych. Odpoczywają w spa lub na plaży. Ale ci co nie mogą urlopować, mogą rozluźniać się we własnym zakresie. Spróbujmy zatem podać kilka sposobów na wypoczynek po pracy. Jak na przykład można odpoczywać we własnym zaciszu, po kilku, kilkunastu godzinach wytężonej pracy?

Planuj swój wypoczynek

Planowanie absolutnie nie wyłącza porządnego wypoczynku. Skoro możesz odnotować sobie w kalendarzu np. rozmowę z klientem, wykonywać swoje obowiązki zawodowe według uzgodnionego pierwej schematu, tak samo poprawnie możesz napisać sobie czas na odpoczynek. Być przypuszczalnie najpierw wydaje się to bez sensu, jednakże jeśli uda ci się tym sposobem wygospodarować godziwy okres dla siebie, to dostrzeżesz jedynie same zalety. Są tacy, którzy ubóstwiają urzeczywistniać wszelkie swoje działalności podług szkicu. Osobliwie pracoholicy spełniają tylko aktywności zawodowe wpisane w terminarz. Przeto nader roztropne jest po prostu wprowadzenie w kalendarz przymusowego czasu na odpoczynek. Na dodatek można w tym miejscu szczegółowo odnotować to, co pragnęlibyśmy zdziałać - niezależnie, czy to jest gra w planszówki, czytanie książki, czy coś innego. Ważne jest także, ażeby przystać, iż termin na wieczorny odpoczynek posiada taki sam znaczny priorytet, jak na przykładowo zebranie z prezesem.

Wypoczynek wyłącznie bez komputera i telefonu

Widoczna jest już tendencja, że coraz bardziej doceniamy istnienie bez nowych technologii. Bezsprzecznie już od dłuższego czasu egzystują wiarygodne efekty analiz medycznych potwierdzających ujemne wpływy przesadnego użytkowania z kompa i smartfona. W dzisiejszych czasach natomiast bytowanie zawodowe mnogości z nas koncentruje się właśnie naokoło aplikacji i internetu. oprócz tego jeszcze taśmowe seriale, które najczęściej ogląda się po kilka odcinków na raz. W tym przypadku trzeba sobie powiedzieć dobitnie "basta". Pora, jaki przeznaczamy na wytchnienie znaczy pełne pozbycie się ekranów sprzed oczu. Prawdopodobnie dla niektórych oglądanie filmów to pewien sposób odpoczynku - tu bezwzględnie należy dać wiarę medycynie i własnemu instynktowi. Jeśli serial kompletnie cię wciągnął i nie potrafisz z niego odstąpić na korzyść spaceru po lesie, to jaskrawy wskaźnik tego, iż tym bardziej powinieneś coś z tym zrobić. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie jest szkodliwe, jednakże powszechnie znane jest, że przeważnie serial ogląda się zaliczając cały sezon, kosztem zbawiennego snu. W znacznym stopniu lepiej wybrać się do teatru.

Niekonwencjonalne terapie relaksacyjne

Już starożytni znali walory niekonwencjonalnych procedur terapeutycznych. Wykorzystywano zioła wydzielających specjalny zapach i otaczano się przyjemnymi odcieniami. Warto pamiętać, iż lawenda, bądź melisa wpływa na nasze zmysły kojąco i uspakajająco. Zapal świecę zapachową lub weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz dwie krople dodać do nawilżacza powietrza. Znakomicie jest również przyciemnić światła, tak aby wykreować łagodny nastrój. Wypoczywają wtedy wszystkie twoje zmysły.
Jeżeli jesteś osobą towarzyską, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Wskazane jest cyklicznie korzystać z dobroczynnego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. Zwłaszcza właśnie masaż jest bardzo dobrym rozwiązaniem, odstresowuje, upiększa i można z niego skorzystać tak samo w we własnym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie.

Odpoczywaj jak chcesz

Może to dla niektórych moralizatorstwo, jednakże ostatnie badania psychologów dokładnie dowodzą, że nie potrafimy wypoczywać. Nie poszukujemy wolnego czasu. Selekcjonujemy rozwiązania niekorzystne czy też wręcz szkodliwe dla naszego nastroju. A instrukcja na to jest dosyć bezproblemowa. Odpoczywajmy tak, jak kochamy, wybierajmy ten wariant relaksu, jaka jest dla nas najbardziej ulubiona. Nie opóźniajmy wypoczynku dalej. Pora na wypoczynek jest tu i teraz. Spiszmy sobie listę ulubionych aktywności i wybiuerajmy to, co sprawia nam największą frajdę. Kąpiel, ćwiczenia, słuchanie muzyki, spotkanie z przyjaciółmi, zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne i cały bezmiar innych pomysłów na spędzenie czasu z korzyścią dla swojego samopoczucia. A ty dzisiaj w jaki sposób się zrelaksujesz?

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl