Nauka

Wiedza

Dolegliwości bólowe kręgosłupa

Dolegliwości bólowe kręgosłupa

Bóle kręgosłupa nie przechodzą tak szybko jak byśmy tego chcieli. To właśnie kręgosłup jest ważną podstawą budowy człowieka, na której utrzymuje się wszystko to z czego zostało utworzone nasze ciało. Większość osób ma już duże problemy z kręgosłupem, lecz wielu ludzi nie ma jeszcze tej świadomości, inni ignorują problem lub poszukują innych przyczyn.

Zwichnąć kręgi kręgosłupa jest wyjątkowo łatwo, może być to nawet minimalne zwichnięcie przez które nasze mięśnie sztywnieją i uniemożliwia to kręgowi wrócić na właściwie miejsce. Bóle kręgosłupa nie ustępują tak prędko jak byśmy tego chcieli. W zależności od stopnia zaawansowania zwyrodnienia kręgosłupa żeby zlikwidować dolegliwości potrzeba czasu i cierpliwości. żeby nasz kręgosłup był zdrowy bardzo ważne jest odpowiednie spanie, bardzo ważny jest właściwie dobrany materac na jakim de fakto spędzamy 1/3 życia. Oprócz odpowiedniego materaca pożądana jest też dość twarda poduszka pod szyję a ponadto konkretne zestawy ćwiczeń. W czasie snu mięśnie rozluźniają się dzięki temu sen jest wspaniałym czasem do rehabilitacji naszego kręgosłupa. Poza spania też posiada znaczenie. Najzdrowsza jest pozycja na wznak, równo, w pozycji na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż naszego ciała a także nasze nogi są rozluźnione. Gdy ciało znajduje się w takiej pozycji jego waga rozkłada się równomiernie na łóżku a nasze mięśnie mogą się rozluźnić. W momencie gdy mięśnie się rozluźniają wszystkie zwichnięcia w obrębie kręgosłupa nieco się wyprostowują. W trakcie snu w tej pozycji ludzkie serce jest minimalnie obciążone, lekko pompuje krew oraz powoduje to lepsze warunki krążenia. A gdy krew dobrze krąży to wątroba znacznie lepiej działa oraz usuwa z naszego organizmu wszelkie związki. Sprawnie działająca wątroba ma duży wpływ na polepszenie metabolizmu a co za tym idzie chudniemy we śnie. Bez stosowania diety po kilku mies. sypiania na twardym materacu ludzki organizm ma możliwość pozbyć się kilku kilogramów. Pierwsze noce , które prześpisz na nieco twardszym niż do tej pory materacu niechybnie przyniosą bóle mięśni oraz twojego kręgosłupa, jednak gdy zwichnięcia w obrębie twojego kręgosłupa znikną wszelkie dotychczasowe bóle także znikną.

W momencie gdy śpimy na miękkim materacu nasz kręgosłup nie jest w stanie się rozluźnić i wywołuje to kolejne zwichnięcia naszych kręgów. Kręgi wyginają się a potem następuje ich zwyrodnienie w momencie gdy śpimy na zbyt miękkim materacu a także wysokiej poduszce. Odpowiednio twarda poduszka utrzymuje prawidłowy stan przegrody nosowej. Tymczasem ona odpowiedzialna jest za utrzymywanie równowagi fizjologicznej właściwie wszystkich narządów w ciele każdego człowieka. Jakość naszego snu, która wynika bezpośrednio z stopnia twardości posiadanego przez nas materaca, posiada ogromny wpływ na zdrowie ludzkiego kręgosłupa, a przez to na prawidłowe funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl