Nauka

Wiedza

Świadome i błogie plażowanie: Najważniejsze sugestie

Świadome i błogie plażowanie: Najważniejsze sugestie

Wczasy są czasem, kiedy chcemy radować się odpoczynkiem na plaży jak również pięknym nasłonecznieniem. Plażowanie może być rozkoszne i zapewniające zadowolenie, jednak nie możemy zaniedbywać fundamentalnych zasadach, które zapewnią nam bezpieczeństwo i urodziwą opaleniznę. W tym materiale przedstawimy parę kluczowych instrukcji, jakie wskazane jest mieć na uwadze podczas spędzania czasu na plaży.

Odszukaj najlepszy czas na opalanie

Aby sycić się świadomym i delikatnym plażowaniem, zasadnicze jest wyłonienie stosowniej pory dnia. Najlepszymi momentami do plażowania są poranna pora przed godziną 11 i poobiednia, po godzinie 16. W tym czasie promienie słoneczne są łagodniejsze dla skóry, tudzież groźba poparzeń jest sporo niższe.

Wczesne pory są szczególnie sprzyjające dla plażowania, bo intensywność promieniowania UV jest wtedy mniejsza. Słońce wyłania się dopiero spoza horyzontu, zaś jego promienie są bardziej horyzontalne, a to mniejszym obarczeniem dla skóry. Jest to stosowny czas, aby rozpocząć plażowanie i nabyć zdrowej opalenizny.

Po godzinie szesnastej, kiedy słońce zaczyna w tej chwili opadać, promienie słoneczne zaczynają być bardziej kątowe, co oznacza, że przekraczają przez znaczną powłokę atmosfery. W rezultacie stają się w wyższym stopniu rozproszone i mniej wrogie dla cery. Popołudniowe opalanie jest wobec tego w wyższym stopniu pewne, a zarazem zapewnia okazję uzyskania wymarzonej opalenizny.

Aplikuj krem z filtrem

Użytkowanie preparatu z filtrem jest ogromnie kluczowe dla bezpiecznego opalania. Wyselekcjonuj krem z filtrem o należytym faktorze ochrony (SPF) dopasowanym do Twojego rodzaju cery. Warto kupić artykuł wysokiej jakości, który umożliwi efektywną kuratelę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nałóż krem dostatnio na całe ciało przed wyjściem na plażę, pamiętając o wyjątkowo narażonych obszarach, przykładowo nos, uszy, ramiona i nogi. Znaczące jest też regularne odświeżanie nakładanego kremu, szczególnie po kąpieli czy wypoceniu się.

Zabezpiecz swoją głowę: postaw na należyte okrycie głowy

Asekuracja skóry głowy jest tak samo ważna jak zabezpieczanie reszty ciała. Wybierz cienką, przewiewną czapkę bądź kapelusz, który zabezpieczy Twoją głowę przed mocnym działaniempromieni słonecznych. Nie zapominaj, że skóra na czaszce jest wrażliwa na oparzenia słoneczne, zaś zbyt długa ekspozycja bez asekuracji może wieść do sparzeń i uszkodzenia skóry. W związku z tym stale miej przy sobie odpowiednie nakrycie głowy i zakładaj go bez względu na pory roku.

Woda to Twój najlepszy instrument: pij jej dużo dla zdrowego opalania

W trakcie żarliwych dni na plaży pamiętaj o regularnym napojeniu organizmu. Upał i ekspozycja na słońce są w stanie doprowadzić do rychłej utraty płynów z układu. Wobec tego istotne jest, aby popijać mnóstwo wody oraz trzymać odpowiedni poziom nawilżenia od wewnątrz. Unikaj napojów wyskokowych i cukrzonych, gdyż są w stanie one wieść do odwodnienia. Woda jest optymalnym wyborem, aby utrzymać organizm nawodniony jak również prawidłowo nawilżoną skórę.

Po-plażowy zwyczaj: jak odpowiednio troszczyć się o skórę po godzinach plażowania

Po zakończeniu opalania na plaży, istotne jest wyśmienite troszczenie się o skórę. Po kąpieli albo natrysku, użyj nawilżającego balsamu czy też mleczka po opalaniu. Te preparaty wspomogą w odbudowaniu cery, zachować jej prawidłowe nawilżenie i zmniejszyć potencjalne uszkodzenia. Specjalną atencję zwróć na miejsca, jakie były w największym stopniu wystawione na promienie słoneczne, takie np. buzia, ramiona i nogi. Stroń od również szczeciniastych ręczników i mocnego tarcia skóry, ażeby nie jątrzyć organizmu dodatkowo. Należałoby także pić mnóstwo wody po plaży, by dopomóc ustrojowi w utrzymaniu porządnego nawodnienia skóry.

Nie zapominaj, że te wskazówki są elementarnymi wytycznymi dla świadomego i subtelnego opalania na plaży. Nieustannie zaadaptuj je do swoich indywidualnych oczekiwań oraz warunków panujących na w danym kraju. Twój dobrostan i wyborne nastawienie są najważniejsze, dlatego zatroszcz się o swoją cerę i raduj się opalaniem na plaży w sposób odpowiedzialny.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl