Nauka

Wiedza

Wyśmienite samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

Wyśmienite samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

Żeby miewać się dobrze w swoim ciele, musisz czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Lecz to, o czym przeważnie nie pamętamy, to fakt, iż to co jemy ma wpływ na nasz nastrój. Tak! Dobre pożywienie sprawi, że będziesz czuć się lepiej w swojej głowie! Testy pokazują, że poniektóre pokarmy lub kombinacje żywności trzeba wystrzegać się dla naszego zdrowia umysłowego i innych, jakie mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo.

Jakiej żywności powinno się wystrzegać się?

Śmieciowa żywność.
Nie jest to niespodzianką, ale śmieciowe jedzenie powinno być naturalnie zabronione, i wykluczone na tyle na ile to możliwe z diety. Burgery, pizze, frytki zdołają spowodować, że będziesz przez krótki czas szczęśliwy, jednakże częsta konsumpcja takich produktów będzie bardziej sprzyjać melancholii niż dobremu samopoczuciu.

Napój alkoholowy
Kieliszek wina mógłby być cudowny na spotkanie z przyjaciółmi. Jednak prawie wszystkie napoje procentowe wywołują wahania poziomu cukru i pobudzają odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do powodowania trudności z zasypianiem, co więcej depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko niszczy skórę i figurę, ale również napada nasz intelekt. Przyrost ilości węglowodanów w codziennej diecie danej osoby wywołałoby depresję.

Sól.
Sól natęża napady paniki. Stymuluje ciśnienie krwi, przez co serce pracuje szybciej. Następnie układ odpowiada uwolnieniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama rodzi stres i strach. Nie jest przydatny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To bodajże ulubiony napitek wielu osób, jednakże na zapewne nie jest najlepszy. Kawa podwaja hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl