Nauka

Wiedza

Jak nie przybrać na wadze w czasie zimy i jesieni?

Jak nie przybrać na wadze w czasie zimy i jesieni?

Sporo osób frapuje się jak nie nabrać kształtów jesienią i zimą. Wbrew pozorom bywa to prostsze aniżeli mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kiepska aura na dworze skutkuje tym, że limitujemy swoją aktywność fizyczną, zaś to ogromny błąd. Mimo brzydkiej pogody nie odpuszczajmy ćwiczeń. Pomogą one w pozbywaniu się nadmiarowych kalorii, lecz nie tylko. Podczas ćwiczeń w naszym mózgu produkują się endorfiny, wskazywane hormonami szczęścia.

Uprawiać wysiłek fizyczny można w domowym zaciszu. Na wielu stronach internetowych znajdziemy mnóstwo informacji, które pozwolą nam odpowiednio zrealizować trening. Typ ćwiczeń winien być dobrany do naszej formy, poziomu zdrowia, a i indywidualnych upodobań.

Nie możemy także zapomnieć o zdrowej oraz zbilansowanej diecie. urozmaicona dieta zupełnie nie musi być trudna. Po zastosowaniu nieskomplikowanych porad każdy z nas zdoła prawidłowiej się odżywiać.

Na początku dowiedzmy się co trzeba spożywać jak najczęściej. W naszej diecie winny dominować sezonowe warzywa oraz owoce. Postawmy też na artykuły z pełnego ziarna. Znajdziemy w nich mnóstwo błonnika.

Dieta pełna błonnika

Sam w sobie nie zawiera za wiele składników odżywczych. Aczkolwiek wspiera on pracę naszych jelit. Sprawi to, że nie będzie trzeba borykać się z zaparciami. Na dodatek szybciej poczujemy uczucie sytości. Skutkiem tego skonsumujemy zdecydowanie mniej kalorii. A to szczególnie zasadnicze jeśli trudzimy się z nadprogramowymi kilogramami. Oczywiście błonnik nie usunie naszych problemów z figurą. Jednak bardzo ulatwi przebieg odchudzania.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl