Nieruchomości

Dom

Drewno vs cegła - domy z drewna

Drewno vs cegła - domy z drewna

Drewniane domy mieszkalne to tak naprawdę budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, dzięki której powstaje nowomodny dom przy śladowym spożytkowaniu towarów budowlanych oraz zoptymalizowanej pracy wykonawców bywa konkurencją dla chat stawianych tradycyjnie, czyli z betonu komórkowego albo cegły. Dlatego też domy drewniane posiadają masowe zespół zapaleńców. Konstrukcje z drewna swoją popularność zawdzięczają istotnym walorom drewna tj. trwałość konstrukcyjna, odpowiednia izolacja, mała inercja termiczna, dostępność obróbki oraz wysoki atut estetyczny. Z drewna możemy konstruować domy rozlicznej wielkości, o możliwej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez formułki ogólnobudowlane) i w rozlicznych technikach połączenia (na kołki, na sucho, wpusty itp.).

Jest to na tyle rzetelne rozstrzygnięcie, ponieważ gwarantuje to sprzedaż gotowych zestawów do samodzielnego stawiania, bez organizowania znacznej załogi montażowej. Zestawy podarowane są przede wszystkim dla złotych rączek, czy też zwyczajnie dla osób skontaminowanych choć nieco z branżą budowlaną. znamy zaaranżować zwyczajną załogę budowlaną, jeśli jest to żądane.

Dom z drewna składa się z surowców odnawialnych, które są czymś więcej niż podstarzałe materiały, istniejące w branży budowniczo-mieszkaniowej. Drewno jako takie jest ekskluzywnym rozszyfrowaniem dla przemysłu budowlanego. Nadzorowanie prozaicznego budynku z cegły lub bloczków zazwyczaj pokazuje, że są szkopuły na poziomach izolacji. W takim przypadku doraźnym wyjściem w tradycyjnych domach jest uszczelnienie jakichkolwiek szpar i zaułków, ponieważ w niedługim podczas większość z tych domów może ucierpieć ze względu na wilgoć i z powodu nazbyt obfitego obiegu powietrza. Z kolei domy z drewna z automatu bez wątpliwości zachowują wszelkie parametry, przy zachowaniu stabilnych kosztów ogrzewania. Domy drewniane posiadają tą specjalną cechę charakterystyczną, jaką jest samoregulacja wilgotności. Prócz tego charakteryzują się treściwym czasem budowy, bądź też zysków na metrażu, polegającego na redukowaniu grubości ścian domu do niezbędnego minimum. W konsekwencji domy z drewna przy tych samych zewnętrznych rozmiarach mają powierzchnię użytkową większą - nawet dwukrotnie od ścian murowanych. Drewno jako półprodukt budowlany stwarza skojarzenia z ciepłem i ekologią. Takie domy nieraz porównuje się z domami o wyjątkowym charakterze - z domami z duszą. Nadzwyczajny tryb wnętrza i frymuśny wygląd zewnętrzny domów drewnianych sprawia, że raz po raz więcej osób stanowi się na kształtowanie wszelkich konstrukcji właśnie z tego materiału. Wspominane wcześniej specyfiki cieplne domów drewnianych mogą niebywale aranżować korzystny mikroklimat, jako że ściany zewnętrzne charakteryzują się niskim stanem przewodzenia ciepła. Jeśli chodzi o ciepło, to czołowym artykułem ucieczki ciepła z domu jest oczywiście poddasze. Osoby mające w zamyśle planistycznym przyrządzić poddasze użytkowe, nawet jeżeli to będą domki drewniane, wakacyjne to powinno się zwrócić uwagę na rzetelną izolację cieplną poddasza.

Rekreacyjne domki drewniane z poddaszem są zniewalającą mieszanką drewnianej klasy w stylu nowoczesnym w formie wyrafinowanych, bezproblemowych lin i dużych okien. Zestawienie ich w inteligentny sposób mogą utworzyć składnik wyrafinowania, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. A zestawianie neutralnej kolorystyki (po prostu oklepany kolor drewna) stanie się domkiem, do którego chce się wracać. Salon, kuchnia i jadalnia (lub całość w jednym - jako otwarta przestrzeń) muszą jednak mieć swoje lokalizacja na niższym poziomie domu, ze względu na łatwiejsze przyłączenie do mediów, a na piętrze najlepiej będzie umiejscowić prywatne kwatery. Istnieje multum firm producenckich, proponujących wszelkiego modelu domy drewniane o tak dużej ilości różnych właściwościach, że trzeba na początek dokonać analizy czy to będzie nasz dom mieszkalny, w którym może spędzimy resztę swojego życia, czy też rekreacyjny - na specjalne okazje. Drewno jest wszechstronnym i doskonałym materiałem, możemy go wykorzystać na do licha i trochę sposobów - choćby do budowy wymarzonego domu.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl