Nauka

Wiedza

Nordic Walking spacer z kijkami - dla młodych i starszych

Nordic Walking spacer z kijkami - dla młodych i starszych

Nordic Walking stanowi nie wyłącznie świetny sposób na spacer na ożywczym powietrzu, lecz również aktywność sportowa osiągalna dla wszystkich niezależnie od wieku czy poziomu sprawności. Za sprawą tego sportu , można radować się aktywnością na każdą porę roku. W poniższym artykule opiszemy zasady należytego Nordic Walking, niezbędne wyposażenie jak również podpowiemy, po co wskazane jest rozpocząć tę przyjemną wersję sportu.

Nordic Walking oznacza nie zaledwie proste chodzenie z kijkami. Występują konkretne wytyczne, które pozwalają na skuteczną pracę mięśni oraz zapobiegają urazom. Oto parę istotnych instrukcji:
Prawidłowy sposób trzymania kijków: kijki trzymaj w dłoniach, podtrzymując je na specjalnych taśmach: trzymaj prostą sylwetkę, z nieznacznie nachyloną do przodu górną częścią tułowia. Stroń od wyginania w okolicach talii.
Chód i oddech: długi chód jak również równomierne oddychanie to podstawa. Dokładaj starań, aby utrzymać stały rytm, który aktywuje impet spaceru.

Do uprawiania Nordic Walking wykorzystujesz wyłącznie paru podstawowych detalów ekwipunku:

Kijki Nordic Walking: Wybierając kijki, poświęć atencję na materiał, wielkość i wagę. Najrozsądniej jest zasięgnąć porady eksperta w sklepie sportowym.
Obuwie: Wybierając buty, postaw na sportowe modele dające właściwą amortyzację i stabilność. Pamiętaj, że Twoja trasa Nordic Walking jest w stanie ciągnąć się poprzez rozmaite rodzaje terenu.
Strój: Dobierz strój odpowiednie do pogody. Podczas mroźnych dni powinno się wyposażyć się w należytą odzież termoaktywną.
Pasek na smartfona: jeżeli jesteś pasjonatem gadżetów, elementy utrzymujące smartfona zapewnią ci na świadome nadzorowanie tempa marszu i długość trasy.

Nordic Walking to aktywnosć fizyczną, który jest dostępny dla wszystkich, niezależnieod wieku, czy poziomu kondycji fizycznej. To świetna forma aktywności tak samo dla ludzi starszych, jak i dla młodszych, chcących podtrzymać dobrą kondycję. Na domiar tego, bez względu od pogody, wolno wdrażać się Nordic Walking przez pełny rok. Zimową porą wystarczy odpowiednie ubranie, a latem można radować się czystym powietrzem i cudownymi pejzażami. Należałoby wspomnieć, że Nordic Walking wykazuje moc korzyści dla zdrowia, przykładowo poprawienie kondycji fizycznej, osłabienie stresu, czy pobudzanie mięśni całego organizmu. To także znakomity sposób na integrację z przyrodą i przebywanie z przyjaciółmi lub rodziną.

Nordic Walking stanowi sport, który cechuje się coraz większą popularnością wskutek swojej dostępności i wartościowym efektom zdrowotnym. Zachowując właściwe reguły i wyposażenie, zdołasz cieszyć się tą aktywnością przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych . Zachęcamy do przetestowania Nordic Walking i przystąpienia do grona jego amatorów!

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl