Nauka

Wiedza

Zalety spływów kajakowych

Zalety spływów kajakowych

Sądzi się, że każdy z nas powinien przynajmniej kilka razy w tygodniu solidnie poćwiczyć. Od wieków wiadomo, iż ćwiczenia fizyczne wzmacniają zdrowie i odporność. Ćwiczenie niesłychanie korzystnie działa na nasze serce i układ krążenia. Nie każdy jednak lubi biegać, lub pocić się na siłowni. Wskazane jest w związku z tym zainteresować się takim sportem, który przyniesie nie tylko korzyści prozdrowotnych, ale będzie także przyjemny i relaksujący. Tym sportem bezspornie jest pływanie na kajaku. Co sprawia, że kajakarstwo uwielbiają wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną ?

Ruch to zdrowie

Kajakarstwo jest okazją do spokojnych, lecz potrzebnych ćwiczeń fizycznych. Przeważnie pływamy kilka godzin, pracując ramionami i tułowiem stymulujemy wiele mięśni. Ażeby sforsować zakręty czy też zatory na rzece należy zaangażować odrobinę energii. Nasze mięśnie aktywizują się, natomiast krążenie przyspiesza. Podczas spływu nie czujemy jednak zmęczenia. Zmienny nurt wodny umożliwia nam złapanie oddechu.

Kontakt z pięknem przyrody

Niewątpliwie trening na świeżym powietrzu jest niezwykle przyjemny. Spływy kajakowe odbywają się wśród cudownych przyrodniczych krajobrazów. Wiosłujemy wśród dźwięków pluskającej wody, mijamy drzewa, sitowia, stada kaczek i zadziwiających owadów. Okrążeni spokojnym życiem fauny i flory lepiej wypoczywamy i prędzej się relaksujemy. Obcowanie z przyrodą ma ważne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego.

Kajaki to sport dla wszystkich

Spokojne wiosłowanie z nurtem rzeki to fantasyczna przyjemność, z której każdy może skorzystać. Nie ważny jest wiek kajakarza. Każdy może zdecydować się na trasę łatwiejszą lub pełną meandrów. Płynie się własnym tempem, można zarządzić postój, ażeby urządzić piknik. To doskonały pomysł na wspólną rodzinną wyprawę, pełną rozmaitych fantastycznych atrakcji.

Warto też dodać, iż spływy kajakowe są tanim sposobem na spędzanie wolnego czasu. Trzeba tylko wynająć kajak. Na rzece spędza się miło wiele godzin. Jest to więc korzystny finansowo sposób na aktywne spędzanie wolnych weekendów lub wakacji wśród przyrody.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl