Nauka

Wiedza

Gdzie odpocząć w ferie zimowe?

Gdzie odpocząć w ferie zimowe?

Każdego roku, kiedy rozpoczyna się zima pojawia się nieustannie to samo zapytanie, dokąd można spędzić ferie zimowe. Jak wiadomo, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy więc dobrze opracować ten czas, by nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas wypełniony był w aktywny i ciekawy sposób. Jak wobec tego zaaranżować ferie zimowe, gdzie wyruszyć z dziećmi, by w pełni skorzystać z czasu wolnego?

Z reguły jako pierwszy sugestia w rodzinie pojawia się kwestia wyprawy w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza opcja dla wszystkich amatorów sportów zimowych. W zimie w górach niemal zawsze leży śnieg, a sam klimat górski sprzyja utrzymaniu stosownych warunków do jazdy na nartach, lub snowboardzie. Ferie w górach to oferta nie jedynie dla tych, którzy śmigają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, ale również dla wszystkich, którzy wiedzą, iż na naukę zawsze jest czas. W wszystkim tatrzańskim i sudeckim kurorcie działają wypożyczalnie sprzętu. Można również bez trudu skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej popularnym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To w istocie ładne, rozbudowane trasy, jednakże należy się liczyć też, że są one silnie obciążone. Dlatego wskazane jest też rozważyć Krynicę, Wisłę, czy też Szczyrk. Dla tych, którzy szukają trochę większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, lub Austrii są rzeczywiście obszerne i słyną z nadzwyczajnie długich i dobrze utrzymanych tras narciarskich. Kurorty proponują atrakcje nie jedynie dla narciarzy i snowboardzistów. Można również skorzystać z okolicznych torów saneczkowych, bądź porządnie przygotowanych lodowisk. Wielokrotnie nieopodal znajdują się też ośrodki Spa, czy termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko ogromną radością, ale i pokrzepieniem odporności.

Jeśli natomiast kogoś znudziły atrakcje w górach, może spędzić ferie zimowe na Mazurach lub w okolicach Puszczy Białowieskiej. Warto jest w szczególności skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, dlatego że nie licząc wyśmienitego, zdrowego wyżywienia z reguły proponują ogrom innych atrakcji, ze względu na które interesująco spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, odkrywanie tropów zwierząt, lub też spotykanie na swojej trasie żubra, lisa, czy zająca, to każdorazowo atrakcyjny wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Bardzo częstokroć istnieje opcja urządzenia kuligu, czy też ogniska w wyznaczonym miejscu. W okolicach Białowieży są też szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne pomagają w organizacji nie tylko takich przyjemności, lecz dodatkowo oferują uczestnictwo w bogatych warsztatach artystycznych lub popularno-naukowych. bez wątpienia czas spędzony wśród inspirujących osób będzie fascynujący i owocny.

Ferie nad morzem niektórym mylnie mogą się kiepsko kojarzyć. Natomiast tak właściwie to nadzwyczaj fascynująca idea, niekoniecznie kierowana dla amatorów morsowania. Morze wygląda wspaniale i czarodziejsko o każdej porze roku, a białe, szerokie plaże zachęcają do spacerowania. sporo ośrodków wypoczynkowych oraz hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje oferty właśnie z myślą o feriach zimowych. Są organizowane różne wieczorki tematyczne, zabawy na basenach, w centrach rozrywki, czy salach kinowych. Rodzice mogą liczyć na chwilę samotnego wytchnienia w saunie, lub Spa, podczas gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to oferta specjalnie dla tych, którzy wolą w mniejszym stopniu sportowej aktywności, ale chcą spędzić czas podobnie zdrowo i przyjemnie.

Ostatnio Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy poza granicami kraju, w szczególności w ciepłym klimacie. To możliwość wyraźnie dla tych z bardziej obfitym mieszkiem, chociaż wypada pamiętać, że wiele hoteli w swojej ofercie uwzględnia duże bonifikat na dzieci, bądź zupełnie zwalnia z zapłat za nie. Wyjazd na ferie do ciepłego kraju to właściwie fascynująca propozycja dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakowoż po to, żeby naprawdę schwycić trochę ciepłych promieni słonecznych, wypada się wybrać trochę dalej. Chętnie wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, bądź Meksyk. Wyjeżdżamy również ochoczo do Tajlandii, lub na Dominikanę. Warto jednak pamiętać, że do takiego wyjazdu trzeba się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W okresie pandemii w rozmaitych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Należy dokładnie przedłożyć się z informacjami na sprawa wszystkich regulaminów sanitarnych panujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani uciążliwych niespodzianek, ani rozczarowania.

Ferie zimowe można spędzić zatem naprawdę w najrozmaitszy sposób. Przede wszystkim jednakże warto pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas z pewnością spędzimy wolny czas najlepiej.

Kontakt

Redakcja: ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
Tel.: +48606 281 023
E-mail: scholar@sitte.pl